Naar de inhoud
islandyas
EN

Zuid-Korea Zuid-KoreaFive West Sea IslandsEiland

Baengnyeongdo

52,6 km² land in de Gele Zee.

Wanneer gaan

Baengnyeongdo vanuit de ruimte, uitgesneden uit de zee (Sentinel-2)
Baengnyeongdo
N 2 km

Satelliet: Sentinel-2 cloudless 2016 door EOX (CC BY 4.0). Contour en punten © OpenStreetMap contributors / Natural Earth. Noorden boven.

In cijfers

52,6km²

Oppervlakte

45km

Kustlijn

136m

Hoogste punt

4.329

Inwoners

24°C

Warmste zee

Augustus

13km

Tot het vasteland

Wanneer naar Baengnyeongdo

Het best voor het strand van augustus tot september.

De zee is het warmst in augustus (24 °C) en het koelst in februari (5 °C). Comfortabel zwemmen (21 °C of meer): van juli tot september.

Zeetemperatuur (het waterniveau) Lucht: nachtminimum tot middagmaximum Natte dagen beste maanden

Gemiddelden 1991–2020. Zee: NOAA OISST, het water binnen 35 km van de kust. Lucht, regen en zon: NASA POWER. Beste maanden wegen warme middagen (23–30 °C), zee van 24 °C of meer en weinig natte dagen.

Eiland in Zuid-Korea

Baengnyeongdo is een eiland in Zuid-Korea. Het hoort bij Five West Sea Islands. Het beslaat 52,6 km², met 45 km kustlijn. Het hoogste punt rijst tot 136 m. Ongeveer 4.329 mensen wonen er. Het dichtstbijzijnde vasteland ligt op 13 km.

Meer op Wikipedia

Hoe er te komen

  • Pyongyang Sunan International Airport (FNJ)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 166 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven ICN (Seoul)Discover Cars · Affiliatelink
  • VeerbotenHarmony Flower (Incheon-Socheong Is. - Daecheong Is. - Baengnyeong Is.)
  • 13 km van het vastelandafstand tot de dichtstbijzijnde continentale kust
  • Van augustus tot septemberbeste maanden om te gaan (uit 30 jaar gemiddelden)

Plan je bezoek

Veerboten, overnachten en dingen om te doen

Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als je via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor jou. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Op het eiland

Wat je vindt op Baengnyeongdo.

  • 4stranden
  • 4uitkijkpuntenYongteurim rock en nog 3
  • 1veerterminalsYonggipo new port
  • 2jachthavens
  • 4benoemde toppenYonggiwonsan en nog 3
  • 8hotels, pensions en appartementen
  • 12restaurants, cafés en bars

Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, binnen de contour van het eiland. Een laag getal kan ook betekenen dat nog niemand het in kaart bracht.

Gekruist met onze atlassen

Baengnyeongdo in onze andere atlassen

Alles wat Coastya, Peakyas, Lakeyas en Cascadyas weten over wat er op Baengnyeongdo ligt, elk met eigen cijfers.

  • 1bergPeakyas

1 bergen

op Peakyas, de bergatlas

  1. Yonggiwon-san

Peakyas openen ↗

De vorm van het land.

Gemiddeld ligt het eiland 35 m boven de zee. 100 % ligt lager dan 200 m.

  • 72 %0–50 m
  • 28 %50–200 m

Aandeel van de oppervlakte van het eiland per hoogteklasse, uit het Copernicus DEM (30 m, op grote eilanden gelezen met 30–240 m).

Hoe groot, echt

Naast eilanden die je misschien kent.

Baengnyeongdo53 km²
Thera76 km²
Manhattan54 km²

10 km

Alle contouren op dezelfde schaal getekend (Natural Earth en OpenStreetMap).

Plaatsen op het eiland

  • Baengnyeongdo4.329 inwoners

Maand na maand

Het weer op het eiland.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Middag (°C)3359141923252217116
Nacht (°C)014712182224211593
Zee (°C)75681217212422181410
Regen (mm)10172050728921419082434216
Natte dagen22368916148664
Zon u/dag4,65,87,07,07,15,54,15,76,66,04,43,9
Wind (km/u)262422191614151516202427

Gemiddelden 1991–2020 voor de NASA POWER-cel van ~55 km boven het eiland; de zee van NOAA OISST.

Recente jaren

Warmere en koelere jaren op zee.

De zeetemperatuur van elke maand vergeleken met het gemiddelde van 1991–2020, in graden.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
2020+0,7+0,2+0,9+0,4−0,8−0,8−1,3−1,4+0,5+0,5+0,7+0,5
2021−0,7+0,5+0,9+0,4±0,0−0,3+1,6+0,3+1,3+1,7+1,8+1,7
2022+1,2+0,8+0,4−0,1−0,5−1,6+0,1+0,1−0,5−1,7−0,4+0,4
2023+0,3−0,1+0,2+0,3±0,0−0,3+0,8+2,3+1,0−0,1+0,7±0,0
2024+0,5+1,0+0,7+1,2+1,1+0,7−0,2+3,1+3,3+2,6+2,3+1,2
2025+1,0+0,3−0,1−0,7−1,7−1,7+0,6+1,7+2,4+1,5+0,5+0,7

+1 warmer dan gewoonlijk −1 koeler dan gewoonlijk

Foto's

Gezien door bezoekers.

Over deze cijfers

Namen, oppervlakte, bevolkingWikidata (Q485315) · CC0
Contour© OpenStreetMap contributors · ODbL
ZeetemperatuurNOAA OISST v2.1 · 1991–2020
KlimaatNASA POWER · 1991–2020
Reliëf, 3D-modelCopernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA
Stranden, havens, vuurtorens, paden© OpenStreetMap contributors · ODbL
PlaatsenGeoNames · CC BY 4.0
BeeldenEOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons
Stranden, bergen, meren en watervallenPeakyas — Wikidata · CC0; © OpenStreetMap contributors · ODbL; GeoNames · CC BY 4.0

Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit een openbare dataset. Licenties en methoden: gegevensbronnen.

De familie

Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?

Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.

strandCoastyaVind je strand: zeetemperatuur, zon en zwemmen maand na maand.Bezoeken meerLakeyasDe meren van de wereld: watertemperatuur, ijs, diepte en oevers.Bezoeken bergenPeakyasElke top in 3D: weer op de top, nulgradengrens, hutten en paden.Bezoeken watervallenCascadyasDe watervallen van de wereld: hoogte, debiet per maand en wanneer ze bulderen.Bezoeken
eilandenIslandyasElk eiland vanaf zee: grootte, zeetemperatuur, veerboten en 3D.Je bent hier
rivierenRiveryasElke rivier van bron tot monding: de reis, het debiet en het stroomgebied in cijfers.Bezoeken canyonsCanyonyasElke canyon op schaal doorgesneden: diepte tot de bodem, temperaturen op de rand en de bodem, paden en uitkijkpunten.Bezoeken
grottenCavernyasElke grot met zijn echte diepte en lengte: de rots erboven, de temperatuur binnen het hele jaar en hoe je hem bezoekt.BinnenkortBezoeken
sterrenhemelDarkskyasWaar de nacht nog donker is: de hemel van elke plek, de Melkweg maand na maand, de maan, verduisteringen en het noorderlicht.BinnenkortBezoeken
uitzichtpuntViewyasElk uitzichtpunt met zijn echte 360°-panorama: de toppen die je ziet, hoe ver je kijkt en waar de zon ondergaat.BinnenkortBezoeken
vogels kijkenBirdyasElk vogelreservaat en wetland met de waargenomen soorten maand na maand: standvogels, zomergasten en doortrekkers.BinnenkortBezoeken
bossenForestyaElk bos met zijn ringen van bodembedekking, wat er groeit en leeft, en de beste maanden om er te wandelen.BinnenkortBezoeken