Naar de inhoud
islandyas
EN

Denemarken DenemarkenEiland

Bornholm

585 km² land in de Oostzee.

Wanneer gaan

Bornholm vanuit de ruimte, uitgesneden uit de zee (Sentinel-2)
RønneNexøÅkirkebyHasleAllingeSvaneke
N 5 km

Satelliet: Sentinel-2 cloudless 2016 door EOX (CC BY 4.0). Contour en punten © OpenStreetMap contributors / Natural Earth. Noorden boven.

In cijfers

585km²

Oppervlakte

151km

Kustlijn

162m

Hoogste punt

Rytterknægten

39.632

Inwoners

18°C

Warmste zee

Augustus

31km

Tot het vasteland

Wanneer naar Bornholm

Het best om te bezoeken van juli tot augustus.

De zee is het warmst in augustus (18 °C) en het koelst in februari (3 °C). Het water haalt nooit 21 °C: neem een wetsuit mee.

Zeetemperatuur (het waterniveau) Lucht: nachtminimum tot middagmaximum Natte dagen beste maanden

Gemiddelden 1991–2020. Zee: NOAA OISST, het water binnen 35 km van de kust. Lucht, regen en zon: NASA POWER. Beste maanden wegen warme middagen (23–30 °C), zee van 24 °C of meer en weinig natte dagen.

Deens eiland in de Oostzee

Bornholm is een eiland in Denemarken. Het beslaat 585 km², met 151 km kustlijn. Het hoogste punt, Rytterknægten, rijst tot 162 m. Ongeveer 39.632 mensen wonen er. Het dichtstbijzijnde vasteland ligt op 31 km.

Meer op Wikipedia

Hoe er te komen

  • Bornholm Airport (RNN)luchthaven op het eiland, met lijnvluchtenAutohuur op luchthaven MMX (Malmö)Discover Cars · Affiliatelink
  • VeerbotenChristiansøfarten, Ystad - Rønne, Sassnitz - Rønne, Køge - Rønne
  • 31 km van het vastelandafstand tot de dichtstbijzijnde continentale kust
  • Van juli tot augustusbeste maanden om te gaan (uit 30 jaar gemiddelden)

Plan je bezoek

Veerboten, overnachten en dingen om te doen

Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als je via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor jou. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Op het eiland

Wat je vindt op Bornholm.

  • 70strandenNæs Badestrand, Galløkken Strand, Vang Pier en nog 67
  • 57uitkijkpuntenDronningestenen, Vang Pier, Bornholmertårnet en nog 54
  • 6vuurtorensKongen, Hammeren fyr, Svaneke Fyr en nog 3
  • 8veerterminalsFast ferries, MF Hammershus, MF Povl Anker, MS Thor en nog 5
  • 27jachthavensHasle Havn, Snogebæk Havn, Balka Havn en nog 24
  • 11benoemde toppenRytterknægten, Sladderbakke, Midterpilt en nog 8
  • 7watervallenStavehøl, Døndalsfaldet, Storefos en nog 4
  • 3kastelen en fortenSvanskes skanser og batterier, Hammershus Castle Ruin
  • 479ruïnes en archeologische vindplaatsenRøser i Vestermarie plantage, Alterstenen, Grodby en nog 476
  • 1surfplekkenBornholm Surf Shop
  • 32gemarkeerde wandelroutesRø Plantage Bornholm, Gul Tur 1, Stillesøen en nog 29
  • 65campingsEllesgård, Lejrplads Egeløkke, Bassebo primitive teltplads en nog 62
  • 123hotels, pensions en appartementen
  • 166restaurants, cafés en bars

Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, binnen de contour van het eiland. Een laag getal kan ook betekenen dat nog niemand het in kaart bracht.

Gekruist met onze atlassen

Bornholm in onze andere atlassen

Alles wat Coastya, Peakyas, Lakeyas en Cascadyas weten over wat er op Bornholm ligt, elk met eigen cijfers.

  • 3stranden en baaienCoastya
  • 6bergenPeakyas
  • 2watervallenCascadyas
  • Hoogste punt

    162m

    Rytterknægten

    volgens Peakyas

  • Hoogste waterval

    3m

    Stavehøl

    volgens Cascadyas

  • Strand met de warmste zee

    18,3°C

    Hullehavn

    zee in de warmste maand · volgens Coastya

3 stranden

op Coastya, de strandatlas

  1. Antoinette18,2°C
  2. Hullehavn18,3°C
  3. Svenskehavnbaai18,3°C

Coastya openen ↗

6 bergen

op Peakyas, de bergatlas

  1. Rytterknægten162m
  2. Langebjerg76m
  3. Bokul
  4. Stjernehøj
  5. Egeshøj
  6. Slamrebjerg

Peakyas openen ↗

2 watervallen

op Cascadyas, de watervalatlas

  1. Stavehøl3m
  2. Døndalen

Cascadyas openen ↗

De vorm van het land.

Gemiddeld ligt het eiland 70 m boven de zee. 100 % ligt lager dan 200 m.

  • 33 %0–50 m
  • 67 %50–200 m

Aandeel van de oppervlakte van het eiland per hoogteklasse, uit het Copernicus DEM (30 m, op grote eilanden gelezen met 30–240 m).

Hoe groot, echt

Naast eilanden die je misschien kent.

Bornholm585 km²
Madeira742 km²
Tenerife2.038 km²

20 km

Alle contouren op dezelfde schaal getekend (Natural Earth en OpenStreetMap).

Plaatsen op het eiland

  • Rønne13.807 inwoners
  • Nexø3.645 inwoners
  • Åkirkeby2.109 inwoners
  • Hasle1.627 inwoners
  • Allinge1.446 inwoners
  • Svaneke1.079 inwoners

Maand na maand

Het weer op het eiland.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Middag (°C)334711161919161285
Nacht (°C)21259141718151074
Zee (°C)43358131718161296
Regen (mm)695248354554767763757271
Natte dagen1513118910121412141616
Zon u/dag0,31,84,67,69,29,98,87,45,82,70,60,0
Wind (km/u)312926222021212225282931

Gemiddelden 1991–2020 voor de NASA POWER-cel van ~55 km boven het eiland; de zee van NOAA OISST.

Recente jaren

Warmere en koelere jaren op zee.

De zeetemperatuur van elke maand vergeleken met het gemiddelde van 1991–2020, in graden.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
2020+1,7+2,2+2,5+2,3+1,0+1,2−0,1+1,3+1,3+1,8+2,4+2,3
2021+2,0+0,7+0,4+0,1±0,0+2,4+2,8−0,5+0,1+0,3+0,8±0,0
2022+0,3+1,1+1,4+0,8+1,0+1,3±0,0+1,6+1,3+1,3+2,2+1,5
2023+1,9+1,7+1,4+0,2−0,2+1,2+0,3−1,1+1,7+0,5−0,1−0,7
2024−0,3+0,4+0,6+0,2+0,7+1,1+0,6+0,7+2,0+1,1+1,2+1,0
2025+1,3+1,0+1,1+1,6+0,7−0,4+0,2+0,1+1,5+1,1+1,5+1,4

+1 warmer dan gewoonlijk −1 koeler dan gewoonlijk

Foto's

Gezien door bezoekers.

Wybrzeże Bornholmu Cropped
Kent Madsen · CC BY-SA 3.0
Wybrzeże Bornholmu
Lilly M real name Małgorzata Miłaszewska · CC BY-SA 3.0
Bornholm-arsdale-windmill
Algkalv ( talk ) · CC BY 3.0
Oesterlars Kirke Bornholm Denmark
Per Trangbæk · Public domain

Over deze cijfers

Namen, oppervlakte, bevolkingWikidata (Q769680) · CC0
Contour© OpenStreetMap contributors · ODbL
ZeetemperatuurNOAA OISST v2.1 · 1991–2020
KlimaatNASA POWER · 1991–2020
Reliëf, 3D-modelCopernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA
Stranden, havens, vuurtorens, paden© OpenStreetMap contributors · ODbL
PlaatsenGeoNames · CC BY 4.0
BeeldenEOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons
Stranden, bergen, meren en watervallenCoastya, Peakyas, Cascadyas — Wikidata · CC0; © OpenStreetMap contributors · ODbL; GeoNames · CC BY 4.0; NOAA OISST

Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit een openbare dataset. Licenties en methoden: gegevensbronnen.

De familie

Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?

Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.

strandCoastyaVind je strand: zeetemperatuur, zon en zwemmen maand na maand.Bezoeken meerLakeyasDe meren van de wereld: watertemperatuur, ijs, diepte en oevers.Bezoeken bergenPeakyasElke top in 3D: weer op de top, nulgradengrens, hutten en paden.Bezoeken watervallenCascadyasDe watervallen van de wereld: hoogte, debiet per maand en wanneer ze bulderen.Bezoeken
eilandenIslandyasElk eiland vanaf zee: grootte, zeetemperatuur, veerboten en 3D.Je bent hier
rivierenRiveryasElke rivier van bron tot monding: de reis, het debiet en het stroomgebied in cijfers.Bezoeken canyonsCanyonyasElke canyon op schaal doorgesneden: diepte tot de bodem, temperaturen op de rand en de bodem, paden en uitkijkpunten.Bezoeken
grottenCavernyasElke grot met zijn echte diepte en lengte: de rots erboven, de temperatuur binnen het hele jaar en hoe je hem bezoekt.BinnenkortBezoeken
sterrenhemelDarkskyasWaar de nacht nog donker is: de hemel van elke plek, de Melkweg maand na maand, de maan, verduisteringen en het noorderlicht.BinnenkortBezoeken
uitzichtpuntViewyasElk uitzichtpunt met zijn echte 360°-panorama: de toppen die je ziet, hoe ver je kijkt en waar de zon ondergaat.BinnenkortBezoeken
vogels kijkenBirdyasElk vogelreservaat en wetland met de waargenomen soorten maand na maand: standvogels, zomergasten en doortrekkers.BinnenkortBezoeken
bossenForestyaElk bos met zijn ringen van bodembedekking, wat er groeit en leeft, en de beste maanden om er te wandelen.BinnenkortBezoeken