Naar de inhoud
islandyas
EN

Verenigde Staten Verenigde StatenEiland

Nantucket

119 km² land in de Atlantische Oceaan.

Wanneer gaan

Nantucket vanuit de ruimte, uitgesneden uit de zee (Sentinel-2)
Nantucket
N 2 km

Satelliet: Sentinel-2 cloudless 2016 door EOX (CC BY 4.0). Contour en punten © OpenStreetMap contributors / Natural Earth. Noorden boven.

In cijfers

119km²

Oppervlakte

120km

Kustlijn

9m

Hoogste punt

Sankaty Head

14.255

Inwoners

20°C

Warmste zee

Augustus

24km

Tot het vasteland

Wanneer naar Nantucket

Het best om te bezoeken van juli tot augustus.

De zee is het warmst in augustus (20 °C) en het koelst in februari (4 °C). Het water haalt nooit 21 °C: neem een wetsuit mee.

Zeetemperatuur (het waterniveau) Lucht: nachtminimum tot middagmaximum Natte dagen beste maanden

Gemiddelden 1991–2020. Zee: NOAA OISST, het water binnen 35 km van de kust. Lucht, regen en zon: NASA POWER. Beste maanden wegen warme middagen (23–30 °C), zee van 24 °C of meer en weinig natte dagen.

Eiland van de Verenigde Staten

Nantucket is een eiland in Verenigde Staten. Het beslaat 119 km², met 120 km kustlijn. Het hoogste punt, Sankaty Head, rijst tot 9 m. Ongeveer 14.255 mensen wonen er. Het dichtstbijzijnde vasteland ligt op 24 km.

Meer op Wikipedia

Hoe er te komen

Plan je bezoek

Veerboten, overnachten en dingen om te doen

Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als je via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor jou. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Op het eiland

Wat je vindt op Nantucket.

  • 39strandenCisco Beach, Cliff Beach, Coatue Beach en nog 36
  • 3vuurtorensGreat Point Light, Brant Point Light, Sankaty Head Light
  • 4veerterminalsSteamship Authority Terminal, Straight Wharf - Nantucket, Hy-Line Terminal en nog 1
  • 11benoemde toppenFolger Hill, Shawkemo Hills, Sauls Hills en nog 8
  • 2ruïnes en archeologische vindplaatsenSankaty Head Light, Lighthouse Keeper's Dwelling
  • 1campingsCamp Richard Lodge
  • 3hotels, pensions en appartementen
  • 19restaurants, cafés en bars

Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, binnen de contour van het eiland. Een laag getal kan ook betekenen dat nog niemand het in kaart bracht.

Gekruist met onze atlassen

Nantucket in onze andere atlassen

Alles wat Coastya, Peakyas, Lakeyas en Cascadyas weten over wat er op Nantucket ligt, elk met eigen cijfers.

  • 20stranden en baaienCoastya
  • 1bergPeakyas
  • 1meerLakeyas
  • Hoogste punt

    33m

    Folger Hill

    volgens Peakyas

  • Grootste meer

    0,33km²

    North Head Long Pond

    volgens Lakeyas

  • Warmste meer

    24,9°C

    North Head Long Pond

    oppervlaktewater, warmste maand · volgens Lakeyas

  • Strand met de warmste zee

    19,9°C

    Childrens Beach

    zee in de warmste maand · volgens Coastya

20 stranden

op Coastya, de strandatlas

  1. South Shore19,6°C
  2. Childrens Beach19,9°C
  3. Cliff Beach19,9°C
  4. Coatue Beach19,9°C
  5. Clean Shore19,9°C
  6. Jetties Beach19,9°C
  7. Pest House Shore19,9°C
  8. Rest House Shore19,9°C

nog 12 op CoastyaCoastya openen ↗

1 bergen

op Peakyas, de bergatlas

  1. Folger Hill33m

Peakyas openen ↗

1 meren

op Lakeyas, de merenatlas

  1. North Head Long Pond0,33km²

Lakeyas openen ↗

De vorm van het land.

Gemiddeld ligt het eiland 9 m boven de zee. 100 % ligt lager dan 200 m.

  • 100 %0–50 m

Aandeel van de oppervlakte van het eiland per hoogteklasse, uit het Copernicus DEM (30 m, op grote eilanden gelezen met 30–240 m).

Hoe groot, echt

Naast eilanden die je misschien kent.

Nantucket119 km²
Malta247 km²
Thera76 km²

10 km

Alle contouren op dezelfde schaal getekend (Natural Earth en OpenStreetMap).

Plaatsen op het eiland

  • Nantucket7.446 inwoners

Maand na maand

Het weer op het eiland.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Middag (°C)4458121721222016117
Nacht (°C)002610151920181383
Zee (°C)5446101418201815118
Regen (mm)9187106978684727495114106114
Natte dagen11911111010910910912
Zon u/dag2,84,35,46,87,37,78,37,97,25,23,72,4
Wind (km/u)313029262321202022272830

Gemiddelden 1991–2020 voor de NASA POWER-cel van ~55 km boven het eiland; de zee van NOAA OISST.

Recente jaren

Warmere en koelere jaren op zee.

De zeetemperatuur van elke maand vergeleken met het gemiddelde van 1991–2020, in graden.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
2020+0,7+1,6+1,4+0,9+0,4+1,3+2,2+2,4+1,2+1,2+1,6+0,6
2021+0,3−0,2+0,1+1,1+1,8+2,1+2,0+2,5+1,9+2,3+1,1+0,7
2022+0,6+0,6+1,1+1,1+0,5+1,0+0,7+0,8+1,1+0,4+2,1+0,5
2023+1,0+1,3+1,3+2,0+1,6+0,8+0,9−0,1+0,5+1,0+0,6+0,4
2024+0,2+0,1+1,6+0,9+0,7+1,5+0,2−0,3±0,0+0,7+1,1−0,2
2025−0,8−0,8+0,3+0,4+0,7+0,1+0,3−0,3+0,7+0,8−0,4−1,0

+1 warmer dan gewoonlijk −1 koeler dan gewoonlijk

Foto's

Gezien door bezoekers.

Brant Point Lighthouse, Nantucket, MA - 2
Hazal Ozturk · CC BY-SA 4.0
Light house at Brant point in Nantucket harbor
Frank van Mierlo · Attribution
Nantucket Town & County Building
Kenneth C. Zirkel · CC BY-SA 4.0
2015 Nantucket MA Main Street view
Kenneth C. Zirkel · CC BY-SA 4.0

Over deze cijfers

Namen, oppervlakte, bevolkingWikidata (Q49149) · CC0
Contour© OpenStreetMap contributors · ODbL
ZeetemperatuurNOAA OISST v2.1 · 1991–2020
KlimaatNASA POWER · 1991–2020
Reliëf, 3D-modelCopernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA
Stranden, havens, vuurtorens, paden© OpenStreetMap contributors · ODbL
PlaatsenGeoNames · CC BY 4.0
BeeldenEOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons
Stranden, bergen, meren en watervallenCoastya, Peakyas, Lakeyas — Wikidata · CC0; © OpenStreetMap contributors · ODbL; GeoNames · CC BY 4.0; NOAA OISST; HydroLAKES (Messager et al. 2016) · CC BY 4.0, LakeTEMP (Korver et al. 2024) · CC BY 4.0

Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit een openbare dataset. Licenties en methoden: gegevensbronnen.

De familie

Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?

Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.

strandCoastyaVind je strand: zeetemperatuur, zon en zwemmen maand na maand.Bezoeken meerLakeyasDe meren van de wereld: watertemperatuur, ijs, diepte en oevers.Bezoeken bergenPeakyasElke top in 3D: weer op de top, nulgradengrens, hutten en paden.Bezoeken watervallenCascadyasDe watervallen van de wereld: hoogte, debiet per maand en wanneer ze bulderen.Bezoeken
eilandenIslandyasElk eiland vanaf zee: grootte, zeetemperatuur, veerboten en 3D.Je bent hier
rivierenRiveryasElke rivier van bron tot monding: de reis, het debiet en het stroomgebied in cijfers.Bezoeken canyonsCanyonyasElke canyon op schaal doorgesneden: diepte tot de bodem, temperaturen op de rand en de bodem, paden en uitkijkpunten.Bezoeken
grottenCavernyasElke grot met zijn echte diepte en lengte: de rots erboven, de temperatuur binnen het hele jaar en hoe je hem bezoekt.BinnenkortBezoeken
sterrenhemelDarkskyasWaar de nacht nog donker is: de hemel van elke plek, de Melkweg maand na maand, de maan, verduisteringen en het noorderlicht.BinnenkortBezoeken
uitzichtpuntViewyasElk uitzichtpunt met zijn echte 360°-panorama: de toppen die je ziet, hoe ver je kijkt en waar de zon ondergaat.BinnenkortBezoeken
vogels kijkenBirdyasElk vogelreservaat en wetland met de waargenomen soorten maand na maand: standvogels, zomergasten en doortrekkers.BinnenkortBezoeken
bossenForestyaElk bos met zijn ringen van bodembedekking, wat er groeit en leeft, en de beste maanden om er te wandelen.BinnenkortBezoeken