Naar de inhoud
islandyas
EN

Verenigde Staten Verenigde StatenAlexanderarchipelEiland

Prins van Waleseiland

6.675 km² land dat tot 1.058 m uit de Cordova Bay oprijst.

Wanneer gaan

Prins van Waleseiland vanuit de ruimte, uitgesneden uit de zee (Sentinel-2)
N 20 km

Satelliet: Sentinel-2 cloudless 2016 door EOX (CC BY 4.0). Contour en punten © OpenStreetMap contributors / Natural Earth. Noorden boven.

In cijfers

6.675km²

Oppervlakte

1.085km

Kustlijn

gemeten op een vereenvoudigde contour

1.058m

Hoogste punt

6.300

Inwoners

13°C

Warmste zee

Augustus

1km

Tot het vasteland

Wanneer naar Prins van Waleseiland

Het hele jaar goed.

De zee is het warmst in augustus (13 °C) en het koelst in maart (6 °C). Het water haalt nooit 21 °C: neem een wetsuit mee.

Zeetemperatuur (het waterniveau) Lucht: nachtminimum tot middagmaximum Natte dagen

Gemiddelden 1991–2020. Zee: NOAA OISST, het water binnen 35 km van de kust. Lucht, regen en zon: NASA POWER. Beste maanden wegen warme middagen (23–30 °C), zee van 24 °C of meer en weinig natte dagen.

Eiland in Alaska, Verenigde Staten

Prins van Waleseiland is een eiland in Verenigde Staten. Het hoort bij Alexanderarchipel. Het beslaat 6.675 km², met 1.085 km kustlijn. Het hoogste punt rijst tot 1.058 m. Ongeveer 6.300 mensen wonen er. Het dichtstbijzijnde vasteland ligt op 1 km.

Meer op Wikipedia

Hoe er te komen

Plan je bezoek

Veerboten, overnachten en dingen om te doen

Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als je via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor jou. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Op het eiland

Wat je vindt op Prins van Waleseiland.

  • 1uitkijkpuntenDog Salmon Fish Pass Wildlife Viewing Site
  • 2veerterminalsHollis, Alaska Marine Highway Terminal - Coffman Cove
  • 33benoemde toppenCopper Mountain, Eudora Moutnain, Mount Jumbo en nog 30
  • 333watervallen
  • 1gemarkeerde wandelroutesStaney Creek Cabin Trail
  • 3hotels, pensions en appartementen

Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, binnen de contour van het eiland. Een laag getal kan ook betekenen dat nog niemand het in kaart bracht.

Gekruist met onze atlassen

Prins van Waleseiland in onze andere atlassen

Alles wat Coastya, Peakyas, Lakeyas en Cascadyas weten over wat er op Prins van Waleseiland ligt, elk met eigen cijfers.

  • 34bergenPeakyas
  • 19merenLakeyas
  • Grootste meer

    11,4km²

    Klawock Lake

    volgens Lakeyas

  • Warmste meer

    22,3°C

    Kegan Lake

    oppervlaktewater, warmste maand · volgens Lakeyas

34 bergen

op Peakyas, de bergatlas

  1. Biscuit Knob
  2. Bokan Mountain
  3. Nichols Mountain
  4. Kogish Mountain
  5. Staney Cone
  6. Sunny Hay Mountain
  7. Twin Mountain
  8. Kasaan Mountain

nog 26 op PeakyasPeakyas openen ↗

19 meren

op Lakeyas, de merenatlas

  1. Klawock Lake11,4km²
  2. Salmon Lake5,5km²
  3. Neck Lake4,0km²
  4. Nutkwa Lagoon4,0km²
  5. Kegan Lake2,5km²
  6. Luck Lake2,1km²
  7. Klakas Lake1,8km²
  8. Niblack Lake1,6km²

nog 11 op LakeyasLakeyas openen ↗

De vorm van het land.

Gemiddeld ligt het eiland 223 m boven de zee. 56 % ligt lager dan 200 m.

  • 20 %0–50 m
  • 36 %50–200 m
  • 33 %200–500 m
  • 11 %500–1 000 m

Aandeel van de oppervlakte van het eiland per hoogteklasse, uit het Copernicus DEM (30 m, op grote eilanden gelezen met 30–240 m).

Hoe groot, echt

Naast eilanden die je misschien kent.

Prins van Waleseiland6.675 km²
Cyprus9.282 km²
Jamaica11.068 km²

100 km

Alle contouren op dezelfde schaal getekend (Natural Earth en OpenStreetMap).

Maand na maand

Het weer op het eiland.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Middag (°C)33481214161614953
Nacht (°C)0-1025810119520
Zee (°C)76678111213121098
Regen (mm)253165178153119118150190252287269260
Natte dagen231922201819202022242424
Zon u/dag0,52,43,55,15,95,34,54,63,42,00,80,3
Wind (km/u)1513131210109911121314

Gemiddelden 1991–2020 voor de NASA POWER-cel van ~55 km boven het eiland; de zee van NOAA OISST.

Recente jaren

Warmere en koelere jaren op zee.

De zeetemperatuur van elke maand vergeleken met het gemiddelde van 1991–2020, in graden.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
2020+0,1±0,0+0,1±0,0+0,6+0,3+0,5+0,3+1,3+0,4+0,1+0,1
2021+0,7−0,3+0,1−0,3−0,2−0,4+0,8+0,5+0,2±0,0+0,1−0,4
2022−0,8−0,3+0,1+0,1+0,2+0,7+1,0+1,4+1,5+1,5±0,0−1,0
2023−0,4±0,0−0,5−0,6+0,6+0,4+1,0+0,8+0,4+0,7+0,5+0,9
2024+0,8+0,8+0,8+1,1+0,8+0,1+0,6+0,7+0,2±0,0+0,2+0,2
2025+0,7+0,1+0,6+0,8+0,3+0,3+0,6+1,0+1,1+0,7+0,7+0,1

+1 warmer dan gewoonlijk −1 koeler dan gewoonlijk

Foto's

Gezien door bezoekers.

Prince of Wales ferry, Ketchikan
brewbooks · CC BY-SA 2.0
20230627-FS-RM-Tongass-flying-squirrel-den-site-Prince-of-Wales-Island-0012 (53319614855)
Forest Service Alaska Region, USDA · Public domain
Agriculture Secretary Perdue Prince of Wales Island, AK Back to Our Roots (20180705-OSEC-PR-0004)
USDAgov · Public domain
Agriculture Secretary Perdue Prince of Wales Island, AK Back to Our Roots (20180705-OSEC-PR-0006)
USDAgov · Public domain

Over deze cijfers

Namen, oppervlakte, bevolkingWikidata (Q601637) · CC0
ContourNatural Earth · public domain
ZeetemperatuurNOAA OISST v2.1 · 1991–2020
KlimaatNASA POWER · 1991–2020
Reliëf, 3D-modelCopernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA
Stranden, havens, vuurtorens, paden© OpenStreetMap contributors · ODbL
PlaatsenGeoNames · CC BY 4.0
BeeldenEOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons
Stranden, bergen, meren en watervallenPeakyas, Lakeyas — Wikidata · CC0; © OpenStreetMap contributors · ODbL; GeoNames · CC BY 4.0; HydroLAKES (Messager et al. 2016) · CC BY 4.0, LakeTEMP (Korver et al. 2024) · CC BY 4.0

Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit een openbare dataset. Licenties en methoden: gegevensbronnen.

De familie

Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?

Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.

strandCoastyaVind je strand: zeetemperatuur, zon en zwemmen maand na maand.Bezoeken meerLakeyasDe meren van de wereld: watertemperatuur, ijs, diepte en oevers.Bezoeken bergenPeakyasElke top in 3D: weer op de top, nulgradengrens, hutten en paden.Bezoeken watervallenCascadyasDe watervallen van de wereld: hoogte, debiet per maand en wanneer ze bulderen.Bezoeken
eilandenIslandyasElk eiland vanaf zee: grootte, zeetemperatuur, veerboten en 3D.Je bent hier
rivierenRiveryasElke rivier van bron tot monding: de reis, het debiet en het stroomgebied in cijfers.Bezoeken canyonsCanyonyasElke canyon op schaal doorgesneden: diepte tot de bodem, temperaturen op de rand en de bodem, paden en uitkijkpunten.Bezoeken
grottenCavernyasElke grot met zijn echte diepte en lengte: de rots erboven, de temperatuur binnen het hele jaar en hoe je hem bezoekt.BinnenkortBezoeken
sterrenhemelDarkskyasWaar de nacht nog donker is: de hemel van elke plek, de Melkweg maand na maand, de maan, verduisteringen en het noorderlicht.BinnenkortBezoeken
uitzichtpuntViewyasElk uitzichtpunt met zijn echte 360°-panorama: de toppen die je ziet, hoe ver je kijkt en waar de zon ondergaat.BinnenkortBezoeken
vogels kijkenBirdyasElk vogelreservaat en wetland met de waargenomen soorten maand na maand: standvogels, zomergasten en doortrekkers.BinnenkortBezoeken
bossenForestyaElk bos met zijn ringen van bodembedekking, wat er groeit en leeft, en de beste maanden om er te wandelen.BinnenkortBezoeken