Naar de inhoud
islandyas
EN

Oekraïne OekraïneEiland

Slangeneiland

0,20 km² land in de Zwarte Zee.

Wanneer gaan

Slangeneiland vanuit de ruimte, uitgesneden uit de zee (Sentinel-2)
N 0,1 km

Satelliet: Sentinel-2 cloudless 2016 door EOX (CC BY 4.0). Contour en punten © OpenStreetMap contributors / Natural Earth. Noorden boven.

In cijfers

0,20km²

Oppervlakte

2km

Kustlijn

41m

Hoogste punt

0

Inwoners

24°C

Warmste zee

Augustus

36km

Tot het vasteland

Wanneer naar Slangeneiland

Het best voor het strand van juli tot augustus.

De zee is het warmst in augustus (24 °C) en het koelst in februari (5 °C). Comfortabel zwemmen (21 °C of meer): van juli tot september.

Zeetemperatuur (het waterniveau) Lucht: nachtminimum tot middagmaximum Natte dagen beste maanden

Gemiddelden 1991–2020. Zee: NOAA OISST, het water binnen 35 km van de kust. Lucht, regen en zon: NASA POWER. Beste maanden wegen warme middagen (23–30 °C), zee van 24 °C of meer en weinig natte dagen.

Eiland van Oekraïne

Slangeneiland is een eiland in Oekraïne. Het beslaat 0,20 km², met 2 km kustlijn. Het hoogste punt rijst tot 41 m. Er woont niemand. Het dichtstbijzijnde vasteland ligt op 36 km.

Meer op Wikipedia

Hoe er te komen

Plan je bezoek

Veerboten, overnachten en dingen om te doen

Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als je via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor jou. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Op het eiland

Wat je vindt op Slangeneiland.

  • 3strandenBandit Beach, Golden Beach
  • 1uitkijkpunten
  • 2jachthavensSmall berth, Snake Island Port
  • 1ruïnes en archeologische vindplaatsenGreek temple to Achilles

Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, binnen de contour van het eiland. Een laag getal kan ook betekenen dat nog niemand het in kaart bracht.

De vorm van het land.

Gemiddeld ligt het eiland 18 m boven de zee. 100 % ligt lager dan 200 m.

  • 100 %0–50 m

Aandeel van de oppervlakte van het eiland per hoogteklasse, uit het Copernicus DEM (30 m, op grote eilanden gelezen met 30–240 m).

Hoe groot, echt

Naast eilanden die je misschien kent.

Slangeneiland0 km²
Alcatraz0 km²

0,2 km

Alle contouren op dezelfde schaal getekend (Natural Earth en OpenStreetMap).

Maand na maand

Het weer op het eiland.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Middag (°C)44712182326262216116
Nacht (°C)114815202323191384
Zee (°C)65610162123242117139
Regen (mm)664842313443332442545059
Natte dagen10896785567810
Zon u/dag1,32,65,38,110,010,911,210,27,64,51,91,0
Wind (km/u)232322181617161720212224

Gemiddelden 1991–2020 voor de NASA POWER-cel van ~55 km boven het eiland; de zee van NOAA OISST.

Recente jaren

Warmere en koelere jaren op zee.

De zeetemperatuur van elke maand vergeleken met het gemiddelde van 1991–2020, in graden.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
2020+1,8+1,8+1,9±0,0−1,5−0,1+0,5+0,6+2,3+3,0+2,4+2,0
2021+1,6+0,3+0,1−0,1−0,6−1,4+0,9+0,8+0,5−0,5+0,5+1,0
2022+1,0+1,1−0,5−1,2−1,0−0,2+0,6+0,9+0,6+0,4+1,0+0,7
2023+1,7+0,3+1,2+0,1−0,9−0,3+0,5+0,7+2,6+2,5+2,4+0,7
2024+1,3+1,5+1,1+3,3−0,9+1,5+3,3+2,0+2,0+2,0+2,1+1,7
2025+1,7+1,0+0,6+0,3−1,8+0,2+0,9+0,5+1,6−0,1+1,5+2,2

+1 warmer dan gewoonlijk −1 koeler dan gewoonlijk

Over deze cijfers

Namen, oppervlakte, bevolkingWikidata (Q155868) · CC0
Contour© OpenStreetMap contributors · ODbL
ZeetemperatuurNOAA OISST v2.1 · 1991–2020
KlimaatNASA POWER · 1991–2020
Reliëf, 3D-modelCopernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA
Stranden, havens, vuurtorens, paden© OpenStreetMap contributors · ODbL
PlaatsenGeoNames · CC BY 4.0
BeeldenEOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons

Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit een openbare dataset. Licenties en methoden: gegevensbronnen.

De familie

Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?

Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.

strandCoastyaVind je strand: zeetemperatuur, zon en zwemmen maand na maand.Bezoeken meerLakeyasDe meren van de wereld: watertemperatuur, ijs, diepte en oevers.Bezoeken bergenPeakyasElke top in 3D: weer op de top, nulgradengrens, hutten en paden.Bezoeken watervallenCascadyasDe watervallen van de wereld: hoogte, debiet per maand en wanneer ze bulderen.Bezoeken
eilandenIslandyasElk eiland vanaf zee: grootte, zeetemperatuur, veerboten en 3D.Je bent hier
rivierenRiveryasElke rivier van bron tot monding: de reis, het debiet en het stroomgebied in cijfers.Bezoeken canyonsCanyonyasElke canyon op schaal doorgesneden: diepte tot de bodem, temperaturen op de rand en de bodem, paden en uitkijkpunten.Bezoeken
grottenCavernyasElke grot met zijn echte diepte en lengte: de rots erboven, de temperatuur binnen het hele jaar en hoe je hem bezoekt.BinnenkortBezoeken
sterrenhemelDarkskyasWaar de nacht nog donker is: de hemel van elke plek, de Melkweg maand na maand, de maan, verduisteringen en het noorderlicht.BinnenkortBezoeken
uitzichtpuntViewyasElk uitzichtpunt met zijn echte 360°-panorama: de toppen die je ziet, hoe ver je kijkt en waar de zon ondergaat.BinnenkortBezoeken
vogels kijkenBirdyasElk vogelreservaat en wetland met de waargenomen soorten maand na maand: standvogels, zomergasten en doortrekkers.BinnenkortBezoeken
bossenForestyaElk bos met zijn ringen van bodembedekking, wat er groeit en leeft, en de beste maanden om er te wandelen.BinnenkortBezoeken