Naar de inhoud
islandyas
EN

Verenigde Staten Verenigde StatenEiland

Vashon

75,2 km² land in de Salish Sea.

Wanneer gaan

Vashon vanuit de ruimte, uitgesneden uit de zee (Sentinel-2)
Vashon
N 1 km

Satelliet: Sentinel-2 cloudless 2016 door EOX (CC BY 4.0). Contour en punten © OpenStreetMap contributors / Natural Earth. Noorden boven.

In cijfers

75,2km²

Oppervlakte

56km

Kustlijn

166m

Hoogste punt

11.055

Inwoners

Wanneer naar Vashon

Het best om te bezoeken van juli tot augustus.

Zeetemperatuur (het waterniveau) Lucht: nachtminimum tot middagmaximum Natte dagen beste maanden

Gemiddelden 1991–2020. Zee: NOAA OISST, het water binnen 35 km van de kust. Lucht, regen en zon: NASA POWER. Beste maanden wegen warme middagen (23–30 °C), zee van 24 °C of meer en weinig natte dagen.

Plaats in Washington (staat)

Vashon is een eiland in Verenigde Staten. Het beslaat 75,2 km², met 56 km kustlijn. Het hoogste punt rijst tot 166 m. Ongeveer 11.055 mensen wonen er.

Meer op Wikipedia

Hoe er te komen

Plan je bezoek

Veerboten, overnachten en dingen om te doen

Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als je via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor jou. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Op het eiland

Wat je vindt op Vashon.

  • 4strandenCrow Beach, KVI Beach en nog 2
  • 1uitkijkpunten
  • 4veerterminalsTahlequah, Vashon Passenger Ferry & Vashon Ferry Dock, Vashon Ferry Terminal en nog 1
  • 2jachthavensQuartermaster Marina, Quartermaster Yatch Club
  • 1benoemde toppenIndian Point
  • 1ruïnes en archeologische vindplaatsenNike Missile Site
  • 4campingsLisabuela Campground, Cascadia Marine Trail Campsite - Wingehaven, Cascadia Marine Trail Campsite - Lisabuela en nog 1
  • 2hotels, pensions en appartementen
  • 28restaurants, cafés en bars

Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, binnen de contour van het eiland. Een laag getal kan ook betekenen dat nog niemand het in kaart bracht.

Gekruist met onze atlassen

Vashon in onze andere atlassen

Alles wat Coastya, Peakyas, Lakeyas en Cascadyas weten over wat er op Vashon ligt, elk met eigen cijfers.

  • 1bergPeakyas

1 bergen

op Peakyas, de bergatlas

  1. Indian Point

Peakyas openen ↗

De vorm van het land.

Gemiddeld ligt het eiland 93 m boven de zee. 100 % ligt lager dan 200 m.

  • 13 %0–50 m
  • 87 %50–200 m

Aandeel van de oppervlakte van het eiland per hoogteklasse, uit het Copernicus DEM (30 m, op grote eilanden gelezen met 30–240 m).

Hoe groot, echt

Naast eilanden die je misschien kent.

Vashon75 km²
Thera76 km²
Manhattan54 km²

5 km

Alle contouren op dezelfde schaal getekend (Natural Earth en OpenStreetMap).

Plaatsen op het eiland

  • Vashon10.624 inwoners

Maand na maand

Het weer op het eiland.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Middag (°C)781013182023232015106
Nacht (°C)2135811131311741
Regen (mm)174108138957051192958125188175
Natte dagen201619171312559162020
Zon u/dag1,63,43,95,57,07,89,88,86,74,02,01,4
Wind (km/u)989866566899

Gemiddelden 1991–2020 voor de NASA POWER-cel van ~55 km boven het eiland; de zee van NOAA OISST.

Foto's

Gezien door bezoekers.

Vashon Island from Point Defiance Park 01
Joe Mabel · CC BY-SA 3.0
Downtown Vashon, Washington 01
Joe Mabel · CC BY-SA 3.0
Maury Island meets Vashon Island
Dicklyon · CC BY-SA 4.0
Over Vashon Island - Flickr - brewbooks
brewbooks from near Seattle, USA · CC BY-SA 2.0

Over deze cijfers

Namen, oppervlakte, bevolkingWikidata (Q12834566) · CC0
Contour© OpenStreetMap contributors · ODbL
ZeetemperatuurNOAA OISST v2.1 · 1991–2020
KlimaatNASA POWER · 1991–2020
Reliëf, 3D-modelCopernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA
Stranden, havens, vuurtorens, paden© OpenStreetMap contributors · ODbL
PlaatsenGeoNames · CC BY 4.0
BeeldenEOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons
Stranden, bergen, meren en watervallenPeakyas — Wikidata · CC0; © OpenStreetMap contributors · ODbL; GeoNames · CC BY 4.0

Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit een openbare dataset. Licenties en methoden: gegevensbronnen.

De familie

Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?

Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.

strandCoastyaVind je strand: zeetemperatuur, zon en zwemmen maand na maand.Bezoeken meerLakeyasDe meren van de wereld: watertemperatuur, ijs, diepte en oevers.Bezoeken bergenPeakyasElke top in 3D: weer op de top, nulgradengrens, hutten en paden.Bezoeken watervallenCascadyasDe watervallen van de wereld: hoogte, debiet per maand en wanneer ze bulderen.Bezoeken
eilandenIslandyasElk eiland vanaf zee: grootte, zeetemperatuur, veerboten en 3D.Je bent hier
rivierenRiveryasElke rivier van bron tot monding: de reis, het debiet en het stroomgebied in cijfers.Bezoeken canyonsCanyonyasElke canyon op schaal doorgesneden: diepte tot de bodem, temperaturen op de rand en de bodem, paden en uitkijkpunten.Bezoeken
grottenCavernyasElke grot met zijn echte diepte en lengte: de rots erboven, de temperatuur binnen het hele jaar en hoe je hem bezoekt.BinnenkortBezoeken
sterrenhemelDarkskyasWaar de nacht nog donker is: de hemel van elke plek, de Melkweg maand na maand, de maan, verduisteringen en het noorderlicht.BinnenkortBezoeken
uitzichtpuntViewyasElk uitzichtpunt met zijn echte 360°-panorama: de toppen die je ziet, hoe ver je kijkt en waar de zon ondergaat.BinnenkortBezoeken
vogels kijkenBirdyasElk vogelreservaat en wetland met de waargenomen soorten maand na maand: standvogels, zomergasten en doortrekkers.BinnenkortBezoeken
bossenForestyaElk bos met zijn ringen van bodembedekking, wat er groeit en leeft, en de beste maanden om er te wandelen.BinnenkortBezoeken