Naar de inhoud
islandyas
EN

Zweden ZwedenEiland

Öland

1.349 km² land in de Oostzee.

Wanneer gaan

Öland vanuit de ruimte, uitgesneden uit de zee (Sentinel-2)
Södra SandbyFärjestadenBorgholmMörbylånga
N 10 km

Satelliet: Sentinel-2 cloudless 2016 door EOX (CC BY 4.0). Contour en punten © OpenStreetMap contributors / Natural Earth. Noorden boven.

In cijfers

1.349km²

Oppervlakte

471km

Kustlijn

56m

Hoogste punt

25.179

Inwoners

18°C

Warmste zee

Augustus

9km

Tot het vasteland

Wanneer naar Öland

Het best om te bezoeken van juli tot augustus.

De zee is het warmst in augustus (18 °C) en het koelst in februari (3 °C). Het water haalt nooit 21 °C: neem een wetsuit mee.

Zeetemperatuur (het waterniveau) Lucht: nachtminimum tot middagmaximum Natte dagen beste maanden

Gemiddelden 1991–2020. Zee: NOAA OISST, het water binnen 35 km van de kust. Lucht, regen en zon: NASA POWER. Beste maanden wegen warme middagen (23–30 °C), zee van 24 °C of meer en weinig natte dagen.

Eiland van Zweden en historische landschap van Zweden

Öland is een eiland in Zweden. Het beslaat 1.349 km², met 471 km kustlijn. Het hoogste punt rijst tot 56 m. Ongeveer 25.179 mensen wonen er. Het dichtstbijzijnde vasteland ligt op 9 km.

Meer op Wikipedia

Hoe er te komen

  • Kalmar Airport (KLR)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 24 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven VBY (Visby)Discover Cars · Affiliatelink
  • VeerbotenKalmar - Färjestaden, Oskarshamn-Byxelkrok-Oskarshamn, Byxelkrok - Blå Jungfrun
  • 9 km van het vastelandafstand tot de dichtstbijzijnde continentale kust
  • Van juli tot augustusbeste maanden om te gaan (uit 30 jaar gemiddelden)

Plan je bezoek

Veerboten, overnachten en dingen om te doen

Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als je via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor jou. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Op het eiland

Wat je vindt op Öland.

  • 44strandenKöpingsviksbadet, Bjärby strand, Mejeriviken en nog 41
  • 21uitkijkpuntenPariserhjul, Södra Lundspetsen, Fågelgömsle en nog 18
  • 6vuurtorensBorgholm fyr, Ispeudde fyr, Segerstad Fyr en nog 3
  • 3veerterminalsByxelkrok, Cykelfärjan Dessi
  • 10jachthavensKårehamn, Böda hamn, Källa hamn en nog 7
  • 6benoemde toppenHöghäll, Jättesten, Karum en nog 3
  • 3kastelen en fortenBorgholm slott, Sollidens slott
  • 56ruïnes en archeologische vindplaatsenOttenby gravfält, Kungsstenarna, Karlevistenen en nog 53
  • 25gemarkeerde wandelroutesBlå slingan, Orange slingan, 5 km en nog 22
  • 60campingsStenåsa Stugor & Camping, Grönhags Camping, Blå Rörs Camping en nog 57
  • 184hotels, pensions en appartementen
  • 115restaurants, cafés en bars

Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, binnen de contour van het eiland. Een laag getal kan ook betekenen dat nog niemand het in kaart bracht.

Gekruist met onze atlassen

Öland in onze andere atlassen

Alles wat Coastya, Peakyas, Lakeyas en Cascadyas weten over wat er op Öland ligt, elk met eigen cijfers.

  • 15stranden en baaienCoastya
  • 1bergPeakyas
  • 8merenLakeyas
  • Grootste meer

    2,0km²

    Hornsjön

    4 m diep · volgens Lakeyas

  • Warmste meer

    25,7°C

    Långkärr

    oppervlaktewater, warmste maand · volgens Lakeyas

  • Strand met de warmste zee

    17,9°C

    Böda Sand

    zee in de warmste maand · volgens Coastya

15 stranden

op Coastya, de strandatlas

  1. Eriksörestrand17,6°C
  2. Kleva Badplats17,6°C
  3. Klinta Strand17,8°C
  4. Talluddens Strand17,6°C
  5. Bläsinge Strand17,7°C
  6. Lofta Strand17,9°C
  7. Böda hamn Strand17,9°C
  8. Böda Sand17,9°C

nog 7 op CoastyaCoastya openen ↗

1 bergen

op Peakyas, de bergatlas

  1. Mysingehög

Peakyas openen ↗

8 meren

op Lakeyas, de merenatlas

  1. Hornsjön4 m diep2,0km²
  2. Möckelmossen0,26km²
  3. Torpmossen0,16km²
  4. Alverviken0,16km²
  5. Frösslundamossen0,12km²
  6. Långkärr0,11km²
  7. Gelträsket0,11km²
  8. Utholms Vik0,10km²

Lakeyas openen ↗

De vorm van het land.

Gemiddeld ligt het eiland 18 m boven de zee. 100 % ligt lager dan 200 m.

  • 100 %0–50 m
  • <1 %50–200 m

Aandeel van de oppervlakte van het eiland per hoogteklasse, uit het Copernicus DEM (30 m, op grote eilanden gelezen met 30–240 m).

Hoe groot, echt

Naast eilanden die je misschien kent.

Öland1.349 km²
Tenerife2.038 km²
Long Island3.529 km²

50 km

Alle contouren op dezelfde schaal getekend (Natural Earth en OpenStreetMap).

Plaatsen op het eiland

  • Södra Sandby5.941 inwoners
  • Färjestaden5.645 inwoners
  • Borgholm4.344 inwoners
  • Mörbylånga1.824 inwoners

Maand na maand

Het weer op het eiland.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Middag (°C)223611161919161174
Nacht (°C)1014813161714952
Zee (°C)43348131718151185
Regen (mm)524236313847786550687161
Natte dagen121197810101210121514
Zon u/dag0,21,64,78,19,710,59,27,96,12,80,60,0
Wind (km/u)272522191818182023252527

Gemiddelden 1991–2020 voor de NASA POWER-cel van ~55 km boven het eiland; de zee van NOAA OISST.

Recente jaren

Warmere en koelere jaren op zee.

De zeetemperatuur van elke maand vergeleken met het gemiddelde van 1991–2020, in graden.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
2020+1,2+1,8+2,5+2,2+0,8+1,3−0,8+0,8+0,8+1,7+2,4+2,1
2021+2,1+0,9+0,9+0,6+0,2+2,8+3,4−0,6+0,3+0,4+0,6±0,0
2022−0,1+0,8+1,3+1,2+0,8+1,4+0,6+0,3+1,4+1,8+1,9+1,1
2023+1,1+0,7+0,7+0,1+0,9+2,1−0,8−3,0+1,1−0,8−0,2−0,7
2024−1,0−0,1+0,2−0,1+1,2+0,8−0,7−0,7+0,6+0,4+0,4+0,1
2025+0,2+0,5+0,8+1,7+0,5−0,5+0,4−0,1+1,8+1,3+1,9+1,4

+1 warmer dan gewoonlijk −1 koeler dan gewoonlijk

Foto's

Gezien door bezoekers.

Over deze cijfers

Namen, oppervlakte, bevolkingWikidata (Q239276) · CC0
Contour© OpenStreetMap contributors · ODbL
ZeetemperatuurNOAA OISST v2.1 · 1991–2020
KlimaatNASA POWER · 1991–2020
Reliëf, 3D-modelCopernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA
Stranden, havens, vuurtorens, paden© OpenStreetMap contributors · ODbL
PlaatsenGeoNames · CC BY 4.0
BeeldenEOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons
Stranden, bergen, meren en watervallenCoastya, Peakyas, Lakeyas — Wikidata · CC0; © OpenStreetMap contributors · ODbL; GeoNames · CC BY 4.0; NOAA OISST; HydroLAKES (Messager et al. 2016) · CC BY 4.0, LakeTEMP (Korver et al. 2024) · CC BY 4.0

Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit een openbare dataset. Licenties en methoden: gegevensbronnen.

De familie

Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?

Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.

strandCoastyaVind je strand: zeetemperatuur, zon en zwemmen maand na maand.Bezoeken meerLakeyasDe meren van de wereld: watertemperatuur, ijs, diepte en oevers.Bezoeken bergenPeakyasElke top in 3D: weer op de top, nulgradengrens, hutten en paden.Bezoeken watervallenCascadyasDe watervallen van de wereld: hoogte, debiet per maand en wanneer ze bulderen.Bezoeken
eilandenIslandyasElk eiland vanaf zee: grootte, zeetemperatuur, veerboten en 3D.Je bent hier
rivierenRiveryasElke rivier van bron tot monding: de reis, het debiet en het stroomgebied in cijfers.Bezoeken canyonsCanyonyasElke canyon op schaal doorgesneden: diepte tot de bodem, temperaturen op de rand en de bodem, paden en uitkijkpunten.Bezoeken
grottenCavernyasElke grot met zijn echte diepte en lengte: de rots erboven, de temperatuur binnen het hele jaar en hoe je hem bezoekt.BinnenkortBezoeken
sterrenhemelDarkskyasWaar de nacht nog donker is: de hemel van elke plek, de Melkweg maand na maand, de maan, verduisteringen en het noorderlicht.BinnenkortBezoeken
uitzichtpuntViewyasElk uitzichtpunt met zijn echte 360°-panorama: de toppen die je ziet, hoe ver je kijkt en waar de zon ondergaat.BinnenkortBezoeken
vogels kijkenBirdyasElk vogelreservaat en wetland met de waargenomen soorten maand na maand: standvogels, zomergasten en doortrekkers.BinnenkortBezoeken
bossenForestyaElk bos met zijn ringen van bodembedekking, wat er groeit en leeft, en de beste maanden om er te wandelen.BinnenkortBezoeken