Naar de inhoud
islandyas
EN

Kroatië KroatiëDalmatische EilandenEiland

Pag

284 km² land in de Adriatische Zee.

Wanneer gaan

Pag vanuit de ruimte, uitgesneden uit de zee (Sentinel-2)
NovaljaPagPovljanaKolanDubac-Varsan
N 5 km

Satelliet: Sentinel-2 cloudless 2016 door EOX (CC BY 4.0). Contour en punten © OpenStreetMap contributors / Natural Earth. Noorden boven.

In cijfers

284km²

Oppervlakte

332km

Kustlijn

349m

Hoogste punt

Sveti Vid (kulle i Kroatien)

3.175

Inwoners

24°C

Warmste zee

Augustus

2km

Tot het vasteland

Wanneer naar Pag

Het best voor het strand van juli tot augustus.

De zee is het warmst in augustus (24 °C) en het koelst in februari (12 °C). Comfortabel zwemmen (21 °C of meer): van juni tot september.

Zeetemperatuur (het waterniveau) Lucht: nachtminimum tot middagmaximum Natte dagen beste maanden

Gemiddelden 1991–2020. Zee: NOAA OISST, het water binnen 35 km van de kust. Lucht, regen en zon: NASA POWER. Beste maanden wegen warme middagen (23–30 °C), zee van 24 °C of meer en weinig natte dagen.

Eiland

Pag is een eiland in Kroatië. Het hoort bij Dalmatische Eilanden. Het beslaat 284 km², met 332 km kustlijn. Het hoogste punt, Sveti Vid (kulle i Kroatien), rijst tot 349 m. Ongeveer 3.175 mensen wonen er. Het dichtstbijzijnde vasteland ligt op 2 km.

Meer op Wikipedia

Hoe er te komen

  • Zadar Airport (ZAD)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 54 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven ZAD (Zadar)Discover Cars · Affiliatelink
  • VeerbotenPrizna - Žigljen (Pag), Novalja (Pag) - Rab (Rab), Tovarnele - Rab, Lopar (Rab) - Novalja (Pag)
  • 2 km van het vastelandafstand tot de dichtstbijzijnde continentale kust
  • Van juli tot augustusbeste maanden om te gaan (uit 30 jaar gemiddelden)

Plan je bezoek

Veerboten, overnachten en dingen om te doen

Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als je via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor jou. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Op het eiland

Wat je vindt op Pag.

  • 164strandenTri glave, Plaža Babinjak, Plaža Plat en nog 161
  • 22uitkijkpuntenVeliko blato ornit.rezervat, Sveti Jure, Osmatračnica en nog 19
  • 1vuurtorens
  • 3veerterminalsŽigljen, Novalja, Tovarnele
  • 5jachthavensNovalja, Luka Mandre, ACI Marina Šimuni en nog 2
  • 121benoemde toppenSveti Vid, Bošanić, Visoki brig en nog 118
  • 1kastelen en fortenFortica
  • 9ruïnes en archeologische vindplaatsenUstashe Concentration Camp, Old Well, Utvrda Svetojanj en nog 6
  • 2duikcentraFOKA diving centar, FOKA
  • 6gemarkeerde wandelroutes501, Sveti Jure, Zaton en nog 3
  • 22campingsStraško, Auto kamp Pere Dinjiška, Camping Simuni en nog 19
  • 91hotels, pensions en appartementen
  • 191restaurants, cafés en bars

Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, binnen de contour van het eiland. Een laag getal kan ook betekenen dat nog niemand het in kaart bracht.

Gekruist met onze atlassen

Pag in onze andere atlassen

Alles wat Coastya, Peakyas, Lakeyas en Cascadyas weten over wat er op Pag ligt, elk met eigen cijfers.

  • 11stranden en baaienCoastya
  • 5bergenPeakyas
  • Hoogste punt

    349m

    Sveti Vid

    prominentie 349 m · volgens Peakyas

  • Strand met de warmste zee

    24,0°C

    Rucica Beach

    zee in de warmste maand · volgens Coastya

11 stranden

op Coastya, de strandatlas

  1. Rucica Beach24,0°C
  2. Uvala Vlaška Velabaai24,0°C
  3. Uvala Vlaška Malabaai24,0°C
  4. Uvala Drljandabaai24,0°C
  5. Uvala Barbatbaai24,0°C
  6. Uvala Trilukbaai24,0°C
  7. Uvala Slatinicabaai24,0°C
  8. Uvala Galiotbaai24,0°C

nog 3 op CoastyaCoastya openen ↗

5 bergen

op Peakyas, de bergatlas

  1. Sveti Vidprominentie 349 m349m
  2. Sapnik
  3. Komorovac
  4. Visoka Strana
  5. Gramanik

Peakyas openen ↗

De vorm van het land.

Gemiddeld ligt het eiland 64 m boven de zee. 96 % ligt lager dan 200 m.

  • 54 %0–50 m
  • 43 %50–200 m
  • 4 %200–500 m

Aandeel van de oppervlakte van het eiland per hoogteklasse, uit het Copernicus DEM (30 m, op grote eilanden gelezen met 30–240 m).

Hoe groot, echt

Naast eilanden die je misschien kent.

Pag284 km²
Malta247 km²
Madeira742 km²

20 km

Alle contouren op dezelfde schaal getekend (Natural Earth en OpenStreetMap).

Plaatsen op het eiland

  • Novalja2.415 inwoners
  • Pag2.322 inwoners
  • Stari Grad1.906 inwoners
  • Povljana669 inwoners
  • Kolan332 inwoners
  • Dubac-Varsan6 inwoners

Maand na maand

Het weer op het eiland.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Middag (°C)781116202528282318138
Nacht (°C)225813172019151184
Zee (°C)131212141721242422201714
Regen (mm)10099837485594862122119144118
Natte dagen101010111096710111312
Zon u/dag2,53,35,06,57,89,610,59,36,44,62,72,4
Wind (km/u)1516151210991011121415

Gemiddelden 1991–2020 voor de NASA POWER-cel van ~55 km boven het eiland; de zee van NOAA OISST.

Recente jaren

Warmere en koelere jaren op zee.

De zeetemperatuur van elke maand vergeleken met het gemiddelde van 1991–2020, in graden.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
2020+2,2+1,7+0,3−0,3−0,7−1,0±0,0+1,8+2,0+0,7+0,8+0,7
2021+0,9+1,5+1,0−0,7−1,4+0,4+1,4+1,7+1,8+1,3+0,3+0,3
2022+1,2+0,8−0,3−1,1−0,1+0,7+1,1−0,2+0,4+0,9+1,8+1,4
2023+1,5+0,9+0,4−0,6−1,5−0,3+1,6+1,4+1,5+2,4+1,4+2,0
2024+2,1+2,1+1,6+1,7+0,6+1,5+2,0+2,7+1,7+1,0+1,9+1,3
2025+1,4+1,0+1,0−0,3−0,7+0,9+1,1+0,2+2,5+0,3+0,4+1,2

+1 warmer dan gewoonlijk −1 koeler dan gewoonlijk

Foto's

Gezien door bezoekers.

Over deze cijfers

Namen, oppervlakte, bevolkingWikidata (Q209784) · CC0
Contour© OpenStreetMap contributors · ODbL
ZeetemperatuurNOAA OISST v2.1 · 1991–2020
KlimaatNASA POWER · 1991–2020
Reliëf, 3D-modelCopernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA
Stranden, havens, vuurtorens, paden© OpenStreetMap contributors · ODbL
PlaatsenGeoNames · CC BY 4.0
BeeldenEOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons
Stranden, bergen, meren en watervallenCoastya, Peakyas — Wikidata · CC0; © OpenStreetMap contributors · ODbL; GeoNames · CC BY 4.0; NOAA OISST

Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit een openbare dataset. Licenties en methoden: gegevensbronnen.

De familie

Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?

Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.

strandCoastyaVind je strand: zeetemperatuur, zon en zwemmen maand na maand.Bezoeken meerLakeyasDe meren van de wereld: watertemperatuur, ijs, diepte en oevers.Bezoeken bergenPeakyasElke top in 3D: weer op de top, nulgradengrens, hutten en paden.Bezoeken watervallenCascadyasDe watervallen van de wereld: hoogte, debiet per maand en wanneer ze bulderen.Bezoeken
eilandenIslandyasElk eiland vanaf zee: grootte, zeetemperatuur, veerboten en 3D.Je bent hier
rivierenRiveryasElke rivier van bron tot monding: de reis, het debiet en het stroomgebied in cijfers.Bezoeken canyonsCanyonyasElke canyon op schaal doorgesneden: diepte tot de bodem, temperaturen op de rand en de bodem, paden en uitkijkpunten.Bezoeken
grottenCavernyasElke grot met zijn echte diepte en lengte: de rots erboven, de temperatuur binnen het hele jaar en hoe je hem bezoekt.BinnenkortBezoeken
sterrenhemelDarkskyasWaar de nacht nog donker is: de hemel van elke plek, de Melkweg maand na maand, de maan, verduisteringen en het noorderlicht.BinnenkortBezoeken
uitzichtpuntViewyasElk uitzichtpunt met zijn echte 360°-panorama: de toppen die je ziet, hoe ver je kijkt en waar de zon ondergaat.BinnenkortBezoeken
vogels kijkenBirdyasElk vogelreservaat en wetland met de waargenomen soorten maand na maand: standvogels, zomergasten en doortrekkers.BinnenkortBezoeken
bossenForestyaElk bos met zijn ringen van bodembedekking, wat er groeit en leeft, en de beste maanden om er te wandelen.BinnenkortBezoeken