Naar de inhoud
islandyas
EN

Kroatië KroatiëEiland

Vir

22,0 km² land in de Adriatische Zee.

Wanneer gaan

Vir vanuit de ruimte, uitgesneden uit de zee (Sentinel-2)
Vir
N 1 km

Satelliet: Sentinel-2 cloudless 2016 door EOX (CC BY 4.0). Contour en punten © OpenStreetMap contributors / Natural Earth. Noorden boven.

In cijfers

22,0km²

Oppervlakte

37km

Kustlijn

112m

Hoogste punt

25°C

Warmste zee

Augustus

Wanneer naar Vir

Het best voor het strand van juli tot augustus.

De zee is het warmst in augustus (25 °C) en het koelst in februari (12 °C). Comfortabel zwemmen (21 °C of meer): van juni tot september.

Zeetemperatuur (het waterniveau) Lucht: nachtminimum tot middagmaximum Natte dagen beste maanden

Gemiddelden 1991–2020. Zee: NOAA OISST, het water binnen 35 km van de kust. Lucht, regen en zon: NASA POWER. Beste maanden wegen warme middagen (23–30 °C), zee van 24 °C of meer en weinig natte dagen.

Eiland

Vir is een eiland in Kroatië. Het beslaat 22,0 km², met 37 km kustlijn. Het hoogste punt rijst tot 112 m.

Meer op Wikipedia

Hoe er te komen

Plan je bezoek

Veerboten, overnachten en dingen om te doen

Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als je via die links boekt, kunnen wij een commissie ontvangen, zonder extra kosten voor jou. Dat verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Op het eiland

Wat je vindt op Vir.

  • 34strandenSoldatica Beach, Lanterna beach, Plaža Lucica en nog 31
  • 4uitkijkpunten
  • 2vuurtorensLanterna
  • 23jachthavensMol, Marijanov mul, Osiječki mul en nog 20
  • 7benoemde toppenBandira, Trštenjak, Straljevac en nog 4
  • 3ruïnes en archeologische vindplaatsenKaštelina, Crkva svetog Martina, Crkva SV. Juraj
  • 2campingsCamp Matea, CAMP LUKA
  • 51hotels, pensions en appartementen
  • 60restaurants, cafés en bars

Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, binnen de contour van het eiland. Een laag getal kan ook betekenen dat nog niemand het in kaart bracht.

De vorm van het land.

Gemiddeld ligt het eiland 27 m boven de zee. 100 % ligt lager dan 200 m.

  • 84 %0–50 m
  • 16 %50–200 m

Aandeel van de oppervlakte van het eiland per hoogteklasse, uit het Copernicus DEM (30 m, op grote eilanden gelezen met 30–240 m).

Hoe groot, echt

Naast eilanden die je misschien kent.

Vir22 km²
Manhattan54 km²
Thera76 km²

5 km

Alle contouren op dezelfde schaal getekend (Natural Earth en OpenStreetMap).

Plaatsen op het eiland

  • Vir3.045 inwoners

Maand na maand

Het weer op het eiland.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Middag (°C)781116202528282318138
Nacht (°C)225813172019151184
Zee (°C)131212141822242522201715
Regen (mm)10099837485594862122119144118
Natte dagen101010111096710111312
Zon u/dag2,53,35,06,57,89,610,59,36,44,62,72,4
Wind (km/u)1516151210991011121415

Gemiddelden 1991–2020 voor de NASA POWER-cel van ~55 km boven het eiland; de zee van NOAA OISST.

Recente jaren

Warmere en koelere jaren op zee.

De zeetemperatuur van elke maand vergeleken met het gemiddelde van 1991–2020, in graden.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
2020+2,2+1,8+0,3−0,4−0,7−1,1±0,0+1,7+2,0+0,7+0,7+0,4
2021+0,8+1,6+0,8−0,9−1,4+0,3+1,3+1,6+1,8+1,2+0,5+0,4
2022+1,2+0,8−0,5−1,1−0,2+0,7+1,2−0,2+0,5+0,9+1,6+1,3
2023+1,4+0,9+0,4−0,7−1,4−0,2+1,6+1,2+1,4+2,4+1,3+1,8
2024+1,9+2,0+1,4+1,5+0,5+1,4+1,9+2,6+1,7+1,1+1,9+1,2
2025+1,3+1,0+1,1−0,4−0,7+0,8+1,0+0,1+2,4+0,2+0,3+1,1

+1 warmer dan gewoonlijk −1 koeler dan gewoonlijk

Over deze cijfers

Namen, oppervlakte, bevolkingWikidata (Q754795) · CC0
Contour© OpenStreetMap contributors · ODbL
ZeetemperatuurNOAA OISST v2.1 · 1991–2020
KlimaatNASA POWER · 1991–2020
Reliëf, 3D-modelCopernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA
Stranden, havens, vuurtorens, paden© OpenStreetMap contributors · ODbL
PlaatsenGeoNames · CC BY 4.0
BeeldenEOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons

Elk cijfer is een gemiddelde, schatting of telling uit een openbare dataset. Licenties en methoden: gegevensbronnen.

De familie

Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?

Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.

strandCoastyaVind je strand: zeetemperatuur, zon en zwemmen maand na maand.Bezoeken meerLakeyasDe meren van de wereld: watertemperatuur, ijs, diepte en oevers.Bezoeken bergenPeakyasElke top in 3D: weer op de top, nulgradengrens, hutten en paden.Bezoeken watervallenCascadyasDe watervallen van de wereld: hoogte, debiet per maand en wanneer ze bulderen.Bezoeken
eilandenIslandyasElk eiland vanaf zee: grootte, zeetemperatuur, veerboten en 3D.Je bent hier
rivierenRiveryasElke rivier van bron tot monding: de reis, het debiet en het stroomgebied in cijfers.Bezoeken canyonsCanyonyasElke canyon op schaal doorgesneden: diepte tot de bodem, temperaturen op de rand en de bodem, paden en uitkijkpunten.Bezoeken
grottenCavernyasElke grot met zijn echte diepte en lengte: de rots erboven, de temperatuur binnen het hele jaar en hoe je hem bezoekt.BinnenkortBezoeken
sterrenhemelDarkskyasWaar de nacht nog donker is: de hemel van elke plek, de Melkweg maand na maand, de maan, verduisteringen en het noorderlicht.BinnenkortBezoeken
uitzichtpuntViewyasElk uitzichtpunt met zijn echte 360°-panorama: de toppen die je ziet, hoe ver je kijkt en waar de zon ondergaat.BinnenkortBezoeken
vogels kijkenBirdyasElk vogelreservaat en wetland met de waargenomen soorten maand na maand: standvogels, zomergasten en doortrekkers.BinnenkortBezoeken
bossenForestyaElk bos met zijn ringen van bodembedekking, wat er groeit en leeft, en de beste maanden om er te wandelen.BinnenkortBezoeken